Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to cykliczne, śródskórne lub podskórne podawanie skutecznych dawek środka farmakologicznego (witamin, wyciągów roślinnych) na określonej powierzchni skóry, objętej danym problemem estetycznym.

To niechirurgiczny sposób poprawienia wyglądu naszej skóry. Śródskórne iniekcje substancji czynnych zwiększają metabolizm komórek, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i  elastyny. Poza tym dzięki mezoterapii  igłowej  następuje zdecydowana poprawa mikrokrążenia, odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry.

Mezoterapia głównie zajmuje się:

Częstotliwość zabiegów:

Mezoterapia igłowa przynosi efekt tylko wtedy , kiedy wykonywana jest w serii zabiegów. Początkowo należy poddać się jednemu zabiegowi co 7-14 dni przez około 2 miesiące. Następnie należy wykonywać 1 zabieg raz na miesiąc dla podtrzymania osiągniętych rezultatów. Przygotowanie do zabiegu:

Przebieg zabiegu:

Przed przystąpieniem do  zabiegu  osoba wykonująca zbiera wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera substancje aktywne, które zostaną podane (na ogół jest to 1- 3 składników). Zabiegi  wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle lub za pomocą pistoletu do mezoterapii. Są one niemal bezbolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból  stosujemy znieczulenie w postaci kremu. Może się zdarzyć , że igła trafi w naczynie krwionośne, wówczas powstaje mały siniaczek, który dość szybko znika. Po całym zabiegu stosuje się delikatny masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzone. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Niedogodności mogące wystąpić podczas zabiegu:

W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

Zarezerwuj termin!